Zajazd Meteor
 
Serdecznie zapraszamy!
Znajdą Państwo tutaj parę okruchów historii jak również aktualne informacje o nas. Nasza ponad 10 letnia przygoda gwarantuje Państwu najwyższy poziom obsługi i zadowolenia.
Dawno, temu...
Budynek został wybudowany i oddany do użytku w roku 1911.
Z ówczesnych ksiąg wieczystych wyczytamy, że pierwszym właścicielem był Muller Johann Dluzak (pol. młynarz Jan Dłużak). W budynku znajdował się młyn parowy, który został w latach drugiej wojny światowej zelektryfikowany. Młyn działał w bezpośrednim sąsiedztwie dobrze wówczas funkcjonującej linii kolejowej Inowrocław-Drwaski Młyn (1903-1993). Po wojnie uwłaszczony przez skarb PRL. Odzyskany od skarbu państwa w stanie ruiny.

Nie tak dawno temu...
Dnia 29.04.1997, po remoncie, adoptowany na restaurację i bazę noclegową Zajazd METEOR. W dziesiątą rocznicę działalności otworzony został plac zabaw oraz tzw. "Grzybek" - taras przyszłej nowej sali.

Teraźniejszość
Od czasu funkcjonowania, w restauracji oraz prowadzonej działalności noclegowej, odbyły się niezliczone przyjęcia weselne, komunie, pogrzebowe, okolicznościowe oraz chrzty, zabawy i inne.

Atrakcyjne położenie naszego
Zjazdu pozwala nam na zaoferowanie Państwu poza niepowtarzalnym smakiem naszych potraw, niepowtarzalne miejsce ich spożywania.


Zajazd METEOR położony jest na skraju Puszczy Noteckiej, która będąc największym w Europie zwartym kompleksem leśnym. pozytywnie wpływa na mikroklimat całej okolicy.

Krajobraz

Przepiękne i unikatowe ukształtowanie terenu, powoduje iż często ten obszar nazywany jest drugą Szwajcarią. Unikatowe na skalę Polski ukształtowanie terenu zaowocowało projektem parku krajobrazowego oraz licznymi szlakami rowerowymi.

W odległości zaledwie 7 kilometrów od Zajazdu znajduje się zabytkowy zespół pałacowo parkowy Zamek Goraj.

W pobliskim Czarnkowie znajdą Państwo basen o wymiarach olimpijskich, korty tenisowe, bieżnie, siłownie kino, salony piękności oraz wiele innych atrakcji...